Piesku.pl

Rasy psów

Pies Gończy niemiecki – hodowla, opis rasy, charakter

Gończy niemiecki to rasa psów o długiej historii, ale stosunkowo niedawno zaakceptowanym wzorcu. Jest psem pracującym, przeznaczonym głównie do polowań na niewielkie zwierzęta, na przykład zające. Świetnie radzi sobie w zróżnicowanym terenie.

Zdjęcie znalezione na chcepsa.pl

Sierść gończego niemieckiego jest krótka, dosyć sztywna i ściśle przylegająca. Dopuszczalne są trzy warianty umaszczenia, ale wszystkie są pewnymi modyfikacjami płowej barwy podstawowej- z nalotem lub czaprakiem w kolorze czarnym lub ciemnoszarym.

Gończy niemiecki jest psem przeznaczonym do ciężkiej pracy i wypełniając swoje obowiązki czuje się dobrze. Jest to pies bardzo aktywny o chętnie przyjmujący nowe wyzwania. W swoim zapale do polowania jest jednak spokojny i zrównoważony. Nie zdarza się, aby gończy niemiecki prowadził przewodnika, albo próbował rozpoczynać działanie bez wyraźnego polecenia. Są to psy wzorcowo wręcz posłuszne, oczywiście jeśli są dobrze ułożone, co nie jest wielką sztuką. Jedyne, o czym trzeba pamiętać podczas tresury to to, żeby psa nie traktować z wyższością i unikać jakiejkolwiek agresji, ponieważ to może spowodować, że i gończy niemiecki stanie się agresywny i asocjalny. Są to psy dobre do hodowli także dla osób o niewielkim doświadczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme