Piesku.pl

Rasy psów

Pies Gończy istryjski – szczeniaki, hodowla, cena

Gończy istryjski jest psem pochodzącym z Chorwacji. Występują w dwóch odmianach: krótkowłosej i szorstkowłosej. Obie są wyodrębniane jako odrębne rasy i cieszą się równym powodzeniem w obszarze całych Bałkanów.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Sierść gończych istryjskich jest krótka i przylegająca, ale gładka i połyskująca. Dopuszczalne jest umaszczenie równomiernie białe, a także białe z łatami w obrębie głowy i nasady ogona, pod warunkiem jednak, że łaty są wyłącznie barwy rudej, a na dodatek niezbyt liczne.

W rejonie swojego pochodzenia wciąż używany jest jako wytrwały i zwinny pies myśliwski, ale poza Chorwacją trzymany jest raczej w charakterze psa domowego. Jest jednym z nielicznych psów gończych, które nie tylko tolerują, ale darzą szczególną sympatią dzieci. Nie inaczej ma się sprawa z innymi zwierzętami domowymi. Wprawdzie zazwyczaj gończy istryjski potrafi je sobie podporządkować, ale dzieje się tak, kiedy wchodzi do środowiska bez wyraźnie ustalonej hierarchii. Psy tej rasy uczą się szybko i chętnie, przez całe życie zachowując energię do zabawy. Mogą żyć w mieście, warunkiem koniecznym jest jednak zapewnienie im długich, urozmaiconych spacerów, podczas których mogłyby się wyszaleć, najlepiej także popływać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme