Piesku.pl

Rasy psów

Pies Gończy francuski – hodowla, cena, szczeniaki

Gończy francuski, a dokładniej gończy francuski trójkolorowy jest sześćdziesięciodwucentymetrowym psem gończym. Wykorzystywany raczej do polowań na drobniejszą zwierzynę, ale nie miewa problemów także ze znacznie większym i silniejszym przeciwnikiem.

Zdjęcie znalezione na Blog.onet.pl

Sierść gończego francuskiego jest krótka i sztywna, przylegająca mocno do gęstego podszerstka. W przypadku rasy trójkolorowej dopuszczalne jest tylko to jedno charakterystyczne umaszczenie.

Psy te cechują się szczególną atencją na polowaniach, są niezwykle posłuszne i uważne, nigdy nie wykonują danej czynności, zanim nie padnie z ust przewodnika odpowiednia komenda. Potrafią być bardzo cierpliwe, nigdy nie tracą kontaktu z przewodnikiem, choć każde zadanie za wszelką cenę doprowadzają do pomyślnego końca. Są to psy nadzwyczaj ambitne i ciężko znoszą porażki. Inną rzeczą, której nie tolerują jest samotność. Gończy francuski jest psem jednego pana, bardzo silnie związanym z właścicielem i bardzo przeżywającym każdą, nawet najkrótszą rozłąkę. Są to psy o silnym charakterze, dlatego polecane są doświadczonym przewodnikom, tym bardziej że niektóre mogą wykazywać tendencję do dominacji nad właścicielem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme