Piesku.pl

Rasy psów

Pies Gończy chorwacki – charakter, cena, opis rasy

Gończy chorwacki jest psem dorastającym sześćdziesięciu centymetrów w kłębie. Ma budowę krępą i silną, charakterystyczną dla psów gończych. Używany jest stale do polowań na drobniejszą zwierzynę. Jest lekki, więc w starciu z grubym zwierzem nie miałby wielkich szans, jakkolwiek gończy chorwacki ma iście bałkański charakter.

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Sierść tych psów jest krótka i twarda, jednak najbardziej charakterystyczne jest ich umaszczenie. Gończy chorwacki najczęściej jest intensywnie rudy, znacznie rzadziej płowy albo żółty. Dopuszczalne są białe znaczenia, głównie w dolnej części ciała.

Jego dwie najbardziej charakterystyczne cechy charakteru to czujność i aktywność. Uczy się szybko, ale nigdy przez monotonne powtarzanie komend; najlepsze efekty daje nauka przez zabawę, do której skłonność zachowuje praktycznie przez całe życie. Gończy chorwacki jest niezbyt cierpliwy, jak na psa gończego, zdarza się, że nawet najlepiej ułożony pies ma ochotę ruszać za zwierzyną bez wyraźnego polecenia przewodnika. Nie jest to jednak objaw nieposłuszeństwa, a raczej przyrodzonej chęci do pracy właściwej przedstawicielom tej rasy. Odporne i silne są odważne, ale nigdy nie agresywne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme