Piesku.pl

Rasy psów

Pies Gończy berneński – szczeniaki, cena, charakter

Gończy berneński to rasa psów pochodząca najprawdopodobniej z jedenastego wieku, restytuowana w pierwszej połowie ubiegłego stulecia. Psy tej rasy osiągają wzrost niespełna sześćdziesięciu centymetrów przy masie około dwudziestu kilogramów.

Zdjęcie znalezione na Foto-zaneta.pl

Psy tej rasy mają gęsty podszerstek i raczej krótki, twardy i połyskliwy włos okrywowy. Ich sierść stanowi doskonałe zabezpieczenie przed niską temperatura i wiatrem, które doskwierały im podczas polowań w Alpach. Najczęściej spotyka się gończe berneńskie w umaszczeniu tricolor z charakterystycznym rozkładem płowych znaczeń na pysku.

Gończe berneńskie to psy bardzo pojętne, nadzwyczaj chętnie uczące się w zasadzie przez całe życie, choć i w ich przypadku oczywiście kluczowe są pierwsze etapy tresury. Wymagają sporego ruchu i nie zadowalają się spacerami. Najlepiej czuja się biegając w otwartej przestrzeni i absolutnie nie nadają się do trzymania w warunkach miejskich, tym bardziej w niewielkich mieszkaniach. Gończy berneński ma swoje potrzeby ruchowe, które musi realizować, żeby nie stać się agresywnym i upartym psem. W kontakcie z niedoświadczonym treserem może okazywać skłonność do dominacji, podobnie w przypadku innych psów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme