Piesku.pl

Rasy psów

Pies Gończy austriacki – charakter, szczeniaki, opis rasy

Psy rasy gończy austriacki były i są nadal używane do tropienia rannej zwierzyny. Psy te dorastają pięćdziesięciu sześciu centymetrów w kłębie, suki są nieco mniejsze. Ich sylwetka jest silna i zwarta, silnie umięśniona.

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Sierść gończych austriackich jest krótka, twarda i silnie przylegająca i połyskliwa. Dopuszczalne jest jedynie umaszczenie black and tan z wyraźnie zaznaczonymi podpalanymi „brwiami”.

Gończy austriacki to niezbyt rozpowszechniona rasa psów, ciesząca się jednak sporym powodzeniem wśród myśliwych. Psy te nie wymagają intensywnego treningu, uczą się chętnie i są bardzo pojętne. Zapamiętana polecenia wykonują natychmiast i nigdy się nie mylą ani nie ociągają. Bardzo dobrze współpracują z przewodnikiem utrzymując z nim stały kontakt. Są bardzo wytrzymałe i odporne na niekorzystne warunki pogodowe. Wydają się całkowicie niewzruszone, kiedy skupiają się na wykonywaniu powierzonych im zadań. Gończy austriacki to rasa psów stworzonych do polowania i w tej pracy czujących się najlepiej, choć po zakończonej pracy nie pogardzą odpoczynkiem w pobliżu przewodnika. Taka chwila lenistwa jednak nie trwa dłużej niż do wyznaczenia następnego zadania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme