Piesku.pl

Rasy psów

Pies Golden retriever – hodowla, szczeniaki, cena

Golden retrievery to sześćdziesięciocentymetrowe psy aportujące z Wielkiej Brytanii. Choć z początku, jak sama nazwa wskazuje, był wyspecjalizowanym psem myśliwskim, obecnie, głównie ze względu na swój charakter, są to przede wszystkim psy towarzyszące i rodzinne.

Zdjęcie znalezione na alphacoders.com

Zdjęcie znalezione na alphacoders.com

Golden retrievery hodowane są w dwóch liniach, europejskiej i amerykańskiej. To pierwsze, bardziej klasyczne, mają mniej smukła sylwetkę i jedynie złote umaszczenie. Ich amerykańscy kuzyni często mają barwę aż po czekoladową, a i sylwetka nieco się różni od europejskiego pierwowzoru.

Golden retrievery są łagodne i cierpliwe. Doskonale czują się w każdych warunkach, jednak tylko wówczas, kiedy mają zapewniony przynajmniej dwugodzinny spacer każdego dnia. Są bardzo przyjazne, także w stosunku do dzieci, więc idealnie nadają się na psa rodzinnego. Uczą się szybko i chętnie, są bardzo oddane i posłuszne. Nie lubią samotności i związane z właścicielem nie odstępują go na krok. Choć nie są typem psa jednego pana, często zdarza się, że jednego z członków rodziny obdarzą większą sympatią niż innych, ale posłuszne są wszystkim. W stosunku do obcych zachowują rozsądny dystans, ale nie są agresywne ani tchórzliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme