Piesku.pl

Rasy psów

Pies Glen of imaal terier – opis rasy, szczeniaki

Glen of imaal terier to irlandzki pies średniej wielkości. W kłębie osiąga trzydzieści kilka centymetrów wysokości. Brak jest jednoznacznych danych, które umożliwiłyby pewne osadzenie powstania tej rasy w jakimś konkretnym okresie historycznym.

Zdjęcie znalezione na animalia-life.com

Zdjęcie znalezione na animalia-life.com

Sierść glen of imaal terierów jest średniej długości, szorstka, luźno ułożona na gęstym podszerstku. Jako szczenięta, glen of imaal teriery są przeważnie ciemne, a ostateczne umaszczenie ustala się po pewnym czasie. U dorosłych osobników niedopuszczalne jest umaszczenie czarne z płowymi znaczeniami, natomiast cztery dopuszczalne maści to płowe, błękitnoszare, pszeniczne i pręgowane.

Choć wygląda niepozornie, glen od imaal terier jest psem samodzielnym i o bardzo silnym charakterze. Nie ułatwia to prowadzenia go, dlatego jest to rasa polecana raczej doświadczonym hodowcom. Jest to piec pracujący, jego głównym zadaniem były dawniej prawdopodobnie polowania na drobne zwierzęta oraz zadania szczurołapa, jakie miały wszystkie niemal teriery. Od tamtej pory instynkt łowcy wcale nie osłabł i glen of imaal teriery trzymane w domu są w tym zakresie nieco poszkodowane. Kiepsko sprawdzają się jako psy miejskie, zwłaszcza w ciasnych mieszkaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme