Piesku.pl

Rasy psów

Pies Fryzyjski dowodny – hodowla, cena, szczeniaki

Fryzyjski pies dowodny mierzący sześćdziesiąt centymetrów w kłębie pochodzi z Holandii, gdzie tradycyjnie używany był do polowań na wydry. Jednak jego niewątpliwa uroda sprawiła, że dziś (nawet gdyby nie ochrona wydr) chętnie jest hodowany jako pies rodzinny.

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Włos fryzyjskiego psa dowodnego jest zawsze skręcony, powinien być gruby, a loki w dotyku mocne, a nie wełniste. Najbardziej pożądane jest umaszczenie zupełnie czarne lub brązowe, dopuszczalne białe znaczenia oraz umaszczenie dereszowate na białym tle.

Pies ten, choć używany do polowań, to ma jednak zupełnie inne predyspozycje. Mianowicie jest idealnym stróżem. Cichy, nie wszczyna bez potrzeby alarmu, nieufny wobec obcych, ale nieagresywny, dopóki nie jest sprowokowany i zagrożony, spokojny. Wadą może być upór, jednak odpowiednie szkolenie powinno zmniejszyć go do akceptowalnego poziomu. Oczywiście przy psie tej wielkości nie można lekceważyć braków w wyszkoleniu, dlatego ważne jest, aby tresura była konsekwentnie prowadzona aż do uzyskania oczekiwanego efektu.

Fryzyjski pies dowodny jest bardzo posłuszny i układny. Nie nadaje się do życia w mieszkaniu, głównie ze względu na wielkość, a nie na usposobienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme