Piesku.pl

Rasy psów

Pies Foxhound amerykański – hodowla, opis rasy

Foxhound amerykański, potomek swojego angielskiego krewniaka, jest nie tylko doskonałym psem myśliwskim, ale bywa hodowany także jako pies wyłącznie wystawowy. Jego eksterior zbliżony jest do wyglądu foxhounda angielskiego, ale ma charakter zdecydowanie bardziej „pokazowy”, a nieco mniej użytkowy.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Sierść foxhoundów amerykańskich jest krótka, twarda i ściśle przylegająca. Umaszczenie wprawdzie dopuszczalne jest całkowicie dowolne, ale najczęściej występuje w szacie trójbarwnej.

Foxhoundy amerykańskie są otwarte, przyjazne i jednocześnie bardzo aktywne. W pracy wykazują się niezłomną ambicją, wytrwałością i doskonałą współpracą z przewodnikiem. W domu chętnie odpoczywają przy właścicielu, ale z nudów mogą zapolować na inne domowe zwierzęta i to dotyczy także osobników, które przeszły prawidłową socjalizację. Foxhoundy amerykańskie raz przyzwyczajone do pracy, nie chcą z niej rezygnować, ponieważ jest to coś, co daje im satysfakcję, jakiej nie mogą zapewnić nawet najdłuższe spacery. Nadaje się do domu z dziećmi, choć kontakt z najmłodszymi powinien odbywać się pod nadzorem dorosłych. Foxhoundy są bowiem dość wrażliwe i nietrudne przestraszyć je bardziej gwałtownym ruchem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme