Piesku.pl

Rasy psów

Pies Foksterier krótkowłosy – cena, szczeniaki, hodowla

Foksterier krótkowłosy to rasa psa mniej rozpowszechniona od podobnego foksteriera szorstkowłosego. Pierwotnie ochraniał stada owiec przed zakusami drapieżników, obecnie częściej jest raczej psem rodzinnym i do towarzystwa. Ciekawostką jest fakt, że dla tego wysokonożnego teriera wzorzec FCI nie precyzuje wzrostu zwierzęcia.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Sierść jest twarda, krótka i przylegająca, natomiast umaszczenie zazwyczaj w przeważającej części białe w różnych kombinacjach z czernią lub brązem, rzadziej tricolor lub czysto białe.

Choć foksterier krótkowłosy jest naprawdę przesympatycznym stworzeniem to w pewnych okolicznościach może być uciążliwy. Po pierwsze: wszystko co jest mniejsze od niego i ruchliwe, czyli na przykład koty albo inne zwierzęta domowe jest dla niego zwyczajnie zdobyczą do upolowania. Jeśli coś jest nieruchome, ale za to olbrzymie- też może stanowić nie lada trofeum, co oznacza, że pies może się uprzeć na przyniesienie trzymetrowej gałęzi do domu- w parku miejskim nie będzie to łatwe. Po trzecie, foksterier dobrze wie, które komendy są dla niego niekorzystne i w wykonywaniu ich stawia niemały opór. Jest przy tym jednak bardzo spokojnym i oddanym psem, po prostu wymaga konsekwentnego treningu i zdecydowania właściciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme