Piesku.pl

Rasy psów

Pies Flat coated retriever – opis rasy, hodowla

Flat coated retriever, czyli po prostu gładkowłosy pies aportujący to rasa, której pierwszy oficjalny wzorzec zatwierdzono w kilka lat po pierwszej wojnie światowej. Poza wspaniałym aportem dobrze tropi i nieźle płoszy zwierzynę. Dziś jednak jest głównie, podobnie jak inne retrievery, psem do towarzystwa.

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Umaszczenie wyłącznie czarne lub wątrobiane, sierść jest gładka, miła w dotyku, gęsta, choć włosy są cienkie. Na kończynach i ogonie mogą tworzyć się frędzle.

Flat coated nie lubi dwóch rzeczy: przemocy i samotności. Sam zresztą także nie jest agresywny, ma zerową skłonność do dominacji, jest cierpliwy i spokojny w każdych warunkach. Nie opuszcza swojego właściciela na krok, a jeśli już to tylko na wyraźną komendę i jest to jedyna klasa komend, które wykonuje niechętnie i z ociąganiem. Flat coated retriever jest zdecydowanie zbyt ufny, żeby móc dobrze pełnić obowiązki psa stróżującego. Jeśli nikt nie zwraca na niego uwagi to potrafi głośno szczekać i hałasować, żeby tylko zwrócić uwagę domowników. Bez problemów zajmuje tę samą przestrzeń co inne zwierzęta domowe, jest wylewny i tego samego oczekuje od właściciela. Szybko się uczy, ale dojrzewa później niż pozostałe retrievery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme