Piesku.pl

Rasy psów

Pies Fila brasileiro – hodowla, szczeniaki, opis rasy

Fila brasileiro, czyli mastif brazylijski jest typowym przedstawicielem swojej grupy. Duży, silny pies o pełnym sprzeczności charakterze. Dawniej jako pies użytkowy: stróżujący, zaganiający i łapiący (a często po prostu zagryzający) zbiegłych niewolników. Obecnie raczej jako pies domowy, choć w dalszym ciągu pracuje czasem jako stróż.

Zdjęcie znalezione na harakhankennel.com

Zdjęcie znalezione na harakhankennel.com

Włos fili jest krótki, przylegający i sztywny. Dopuszczalne są różne umaszczenia, ale z hodowli dyskwalifikuje sierść w barwie marmurkowej, łaciatej czy w przynajmniej jednej czwartej białej.

Fila to pies o bardzo silnym charakterze i wyraźną tendencją do dominacji. Dlatego też psy tej rasy powinny znajdować się wyłącznie w rękach doświadczonych hodowców. Pies tej masy jest potencjalnie niebezpieczny zawsze, a co dopiero jeśli zaniedba się podstawowy bodaj trening albo socjalizację. Są to psy o podwójnym charakterze. Na własnym ternie odznaczają się wybitnym terytorializmem i swojej własności bronią za wszelka cenę. Poza terenem, który uznają za własny, file są spokojne i cierpliwe do tego stopnia, że można ich opiece pozostawić dzieci, których będą za każdym razem broniły. Te rozbieżności jednak wymagają bliskiej obecności opiekuna, ponieważ fila, dopóki nie rzuci się w wir walki jest psem całkowicie i bezwzględnie posłusznym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme