Piesku.pl

Rasy psów

Pies Field Spaniel – cena, opis rasy, charakter

Field spaniel jest doskonałym płochaczem. Niemniej jednak obecnie coraz częściej żyje jako pies rodzinny, do czego także ma wszelkie predyspozycje. W pracy radzi sobie doskonale na niezmienionych, trudnych przestrzeniach, jako pies rodzinny jest wierny i oddany.

Zdjęcie znalezione na animalia-life.com

Zdjęcie znalezione na animalia-life.com

Sierść przypomina nieco owłosienie cocker spaniela, włos ma długi, gęsty i lśniący oraz miękki w dotyku, ale w żadnym wypadku nie falujący. Dopuszczalne jest umaszczenie ciemnobrązowe lub czarne, niezbyt często pojawiają się także psy podpalane.

Świetnie nadaje się na psa myśliwskiego, jest posłuszny i cierpliwy. Jest jednak także bardzo energiczny i zawsze skory do zabawy, co sprawia, że dobrze czuje się w roli psa rodzinnego. Absolutnie nie sprawdza się na stanowisku stróża, ponieważ agresja, nawet w obronie własnej, jest mu całkowicie obca. Lubi towarzystwo dzieci i innych zwierząt, jest bardzo ufny i chętnie poznaje nowe okolice. Ma spory zapas energii i żeby go spożytkować, trzeba się naprawdę sporo nagłowić, ponieważ field spaniel prawie wcale się nie męczy, a ochota do zabawy nie opuszcza go przez całe życie.

Od cocker spaniela jest zdecydowanie mniej popularny, choć obie rasy wyodrębniono mniej więcej w tym samym czasie. Pierwszy z nich jednak zyskał rozgłos znacznie szerszy niż drugi i dlatego dziś w polce field spaniel jest bardzo rzadko spotykany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme