Piesku.pl

Rasy psów

Pies faraonów – charakter, cena, opis rasy, hodowla

Pies faraonów albo pies faraona, znany także jako chart maltański, a w oryginale Kelb tal-Fenek jest psem, którego wysokość w kłębie dochodzi nawet do sześćdziesięciu jeden centymetrów, a który zaklasyfikowany został do sekcji psów pierwotnych. Dawniej był używany jako pies myśliwski, co zresztą sugeruje jego oryginalna nazwa, dziś jednak pozostaje niemal wyłącznie psem towarzyszącym.

Zdjęcie znalezione na dinoanimals.pl

Ma silny instynkt myśliwski i rzadko, ale bywa agresywny. Jednocześnie bardzo szybko przywiązuje się do właścicieli, choć nie jest psem jednego pana. Jest bardzo aktywnym psem o sporych wymaganiach ruchowych, energiczny i zawsze gotowy do obrony swojego terytorium, dobrze nadaje się do pracy w charakterze psa stróżującego, ponieważ wobec obcych jest bardzo nieufny.

Sierść jest krótka, przylegająca, maść i jednolicie rudej lub brązowej z białymi znaczeniami na łapach.

W rejonie Europy Środkowej pozostaje praktycznie nieznany, choć rasa ta cieszy się dość dużą popularnością w Skandynawii i swojej maltańskiej ojczyźnie. Serca właścicieli podbija swoim charakterystycznym, „czystym” wyglądem i niezjednanym charakterem, którego nie ma żadna inna rasa psów, nawet spośród psów pierwotnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme