Piesku.pl

Rasy psów

Pies Epagneul pikardyjski – charakter, rasa

Epagneul pikardyjski jest krzyżówką spaniela pikardyjskiego i setera angielskiego. Równie dobrze sprawdza się w czasie polowań, choć używany jest raczej sporadycznie, jak również jako pies domowy i towarzyszący. W tej ostatniej roli występuje szczególnie często.

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Psy tej rasy sierść mają średniej długości, w miarę zbitą i sztywną choć miłą w dotyku. Jak wskazuje oryginalna nazwa, epagneul bleu de Picardi, dopuszczalne jest jedynie umaszczenie niebieskie.

Epagneul jest psem spokojnym i towarzyskim. Do dzieci przychodzi sam i dobrze czuje się w ich towarzystwie. Toleruje inne zwierzęta domowe i nie wymaga intensywnej socjalizacji. Uczy się chętnie i szybko, najlepsze efekty daje nauka przez zabawę. Zresztą do wszelakich zabaw pozostaje chętny przez całe życie. Jest psem cichym i spokojnym, ale kiedy ma okazję się wyszaleć i wybiegać- robi to bez chwili wahania.

Epagneul nie wymaga opieki doświadczonego właściciela, także osoby bez doświadczenia powinny sobie poradzić. Mimo to jednak jest to rasa rzadka, w Polsce natomiast nie występuje w ogóle. Najszerzej rozpowszechniona jest we Francji i Stanach Zjednoczonych, gdzie istnieją najbardziej renomowane hodowle psów tej rasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme