Piesku.pl

Rasy psów

Pies Epagneul francuski – szczeniaki, opis rasy

Epagneul francuski jest średniej wielkości psem myśliwskim. Jest dość wszechstronny, ale jego największą sprawnością jest wystawianie zwierzyny, zwłaszcza drobniejszej oraz ptactwa.

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Szata jest średniej długości, nie przylega zbyt ściśle i może po spodniej stronie ciała tworzyć drobne frędzelki. Umaszczenie może być tylko i wyłącznie biało-kasztanowe. Cechą charakterystyczną jest gęste owłosienie pomiędzy palcami.

Epagneul francuski, zwany także francuskim spanielem, jest psem zrównoważonym i spokojnym. Zachowuje zimną krew także podczas pracy. Uczy się szybko i nie jest kłopotliwy. Psy tej rasy są najwłaściwszymi dla niedoświadczonych przewodników, ponieważ nie mają skłonności do dominacji, nie trzeba ich specjalnie socjalizować. Za dziećmi nie przepadają, ale cierpliwie znoszą nawet bardziej uciążliwe pieszczoty. Zwierzęta domowe są dla psów tej rasy do zniesienia, choć raczej bez zbytniego entuzjazmu.

Epagneul francuski ma bardzo duże zapotrzebowanie na ruch. Uwielbia prace w otwartym terenie i pozbawiony tej możliwości może się zrobić kapryśny, dlatego nie jest to propozycja psa domowego w warunkach miejskich- na wsi radzi sobie bardzo dobrze nawet na niewielkim wybiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme