Piesku.pl

Rasy psów

Pies Entlebucher – szczeniaki, charakter, hodowla

Entlebucher jest czterdziesto- pięćdziesięciocentymetrowym psem pasterskim. Pierwszy wzorzec opracowany dla tej rasy ma ponad dziewięćdziesiąt lat i został opracowany w Szwajcarii. Dziś entlebucher to rasa psów do towarzystwa, choć czasem jeszcze spotyka się je pracujące przy stadach, ale znacznie częściej stróżujące przy domostwach.

Zdjęcie znalezione na pinterest.com

Zdjęcie znalezione na pinterest.com

Sierść entlebucherów jest gładka, lśniąca i ściśle przylegająca, dwuwarstwowa na grubym podszerstku. Pod względem umaszczenia entlebucher doskonale wpisuje się w poczet Szwajcarskich psów pasterskich- dopuszcza się jedynie umaszczenie typu tricolor.

Psy tej rasy nie miewają problemów z aklimatyzacją do warunków miejskich, trzeba jednak pamiętać, że są psami pracującymi i ruch jest dla nich niezbędny, także w mieście. Długi spacer załatwia zdecydowaną większość zapotrzebowania na aktywność fizyczną. Entlebuchery dobrze czują się z dziećmi, trochę gorzej z innymi zwierzętami, które mogłyby próbować narzucić im swoją dominację. W stosunku do obcych jest dość ostrożny, co czyni z niego doskonałego stróża, zwłaszcza że jest to pies odporny, czujny i ostrożny. Szczeka rzadko, zazwyczaj tylko kiedy jest zaniepokojony albo przestraszony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme