Piesku.pl

Rasy psów

Pies English toy terier – szczeniaki, hodowla, opis rasy

Angielski toy terier jest prawdopodobnie najstarszym terierem miniaturowym. Historia rasy sięga połowy dziewiętnastego wieku, kiedy to english toy teriery polowały na gryzonie i brały udział w walkach ze szczurami. Na pierwszy rzut oka przedstawiciel tej rasy niezbyt przypomina pozostałe teriery, ale ma bardzo podobny charakter,

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Sierść english toy terierów jest krótka i przylegająca, zawsze czarna z wyraźnym podpalaniem barwy mahoniowej. Pielęgnacja tak krótkiej sierści jest całkowicie niekłopotliwa, zwłaszcza w porównaniu do pielęgnacji włosa innych terierów, które wymagały wyczesywania i trymowania.

Jak wszystkie teriery, także english toy terier jest psem żywiołowym, energicznym i skorym do zabawy. Ciekawski i ambitny, bardzo silnie przywiązuje się do opiekunów. Lubi się popisywać, więc od czasu do czasu szczeka, żeby zwrócić na siebie uwagę, albo, w miarę możliwości, prezentuje jakąś swoją zdobycz, na przykład upolowaną mysz.

English toy terier jest bardzo przyjacielski i chętnie spędza czas z dziećmi, aczkolwiek stroni raczej od nadmiernej ilości pieszczot. Chętnie wybiera się z właścicielem na dłuższe spacery, podczas których może wyładować swoją energię.

1 Comment

Add a Comment
  1. Poszukuję hodowli english toy terrier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme