Piesku.pl

Rasy psów

Pies Elkhund czarny – charakter, cena, opis rasy

Elkhundy czarne to niespełna półmetrowe psy myśliwskie z Norwegii. Są używane głównie przy polowaniach na duże zwierzęta, szczególnie dobrze przygotowane są przez naturę do polowań na łosie, które potrafią wyczuć z odległości kilku kilometrów.

Zdjęcie znalezione na tulipanka2000.blogspot.com

Zdjęcie znalezione na tulipanka2000.blogspot.com

Elkhundy mają stosunkowo długa sierść tworząca kołnierz. Są całkowicie czarne, dopuszcza się jednak także osobniki z białymi znaczeniami na łapach, z zastrzeżeniem, że powoduje to obniżenie oceny, nawet jeśli znaczenia są niewielkie.

Szkolenie elkhunda nie jest proste. Są to psy bardzo samodzielne, niechętnie z początku współpracujące z przewodnikiem. Jedynym sposobem, aby wymusić na nich posłuszeństwo, jest konsekwentny, ale niezbyt uciążliwy dla psa trening. Przy całej swojej sile charakteru elkhundy czarne są bardzo wrażliwe i gotowe są w każdym momencie obrazić się na właściciela. Są psami cierpliwymi i wytrwałymi, ale tylko w czasie pracy. W stosunku do dzieci i innych zwierząt domowych zdecydowanie tej cierpliwości im brakuje. Nie nadają się zresztą na psy do towarzystwa nie tylko z powodu swojego nieco nieprzewidywalnego charakteru i skłonności do dominacji. Poważną przeszkodą może być ich zapotrzebowanie na ruch, w tym także na trening siły, a nie tylko spacery i bieganie. Dobrze radzi sobie jako stróż i to jedyne zajęcie przy domu, jakie elkhundom może dać minimum satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme