Piesku.pl

Rasy psów

Pies Duży munsterlander – hodowla, charakter, rasa

Duży munsterlander jest niemieckim wyżłem w typie spaniela. W kłębie osiąga sześćdziesiąt pięć centymetrów i obecnie jest niemal wyłącznie psem rodzinnym. W Polsce rasa ta jest bardzo słabo rozpowszechniona.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Sierść dużego munsterlandera jest zbita i falista, średniej długości. Umaszczenie jest prawie zawsze biało-czarne z przewagą czarnego.

Wychowanie dużego munsterlandera nie kosztuje wiele wysiłku, ale zabiera sporo czasu. Pies nie uczy się szczególnie chętnie, ale za to potem wielką frajdę sprawia mu wykonywanie poleceń właściciela. Duży munsterlander nie wymaga starannej socjalizacji, ponieważ i bez niej akceptuje dzieci i mniejsze zwierzęta. Czasem dochodzi do spięć pomiędzy samcami tej samej rasy, ale i to rzadko i zazwyczaj kończy się na wymianie szczeknięć. Poza tym duży munsterlander szczeka rzadko, jest bardzo spokojnym, zrównoważonym psem, który zawsze stara się robić dokładnie to, czego oczekuje od niego właściciel. Nie jest psem jednego pana, ale czasem „wybiera” sobie osobę, której komendy będą miały najwyższy priorytet. Nie wymaga wielkiego wysiłku w utrzymaniu, jednak trzeba mu poświęcić sporo czasu, zwłaszcza że ma całkiem spore zapotrzebowanie na aktywność fizyczną każdego rodzaju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme