Piesku.pl

Rasy psów

Pies Duży japoński – charakter, cena, opis rasy

Akita Inu, czyli pies Akita, dawniej zwany dużym japońskim psem jest szpicem japońskiego pochodzenia. Jest to rasa w całości odtworzona po drugiej wojnie światowej, podobnie zresztą jak inne Akity.

Zdjęcie znalezione na Zapytaj.onet.pl

Sierść Akita Inu jest dwuwarstwowa na bardzo obfitym podszerstku. Umaszczenie jest całkowicie dowolne, ale przy zastrzeżeniu, że przy umaszczeniu pinto, czyli łaciatym, kolor musi zajmować nie mniej niż jedną trzecią powierzchni ciała.

Akita Inu, jak wszystkie akity jest psem o korzeniach sięgających czasów walk psów. Daje się to zauważyć już podczas wstępnego szkolenia. Zresztą nawet po intensywnym treningu Akita Inu może wykazywać agresję w stosunku do innych psów, a szczególnie widoczne jest to u bardzo terytorialnych samców tej rasy. Duży japoński pies uczy się szybko, ale jego posłuszeństwo nigdy nie jest zupełne i bezwarunkowe. Wymaga opieki doświadczonego hodowcy, tym bardziej że jest to pies o skłonności do dominacji.

Agresja u Akita Inu jest spowodowana tym, że w swojej historii Akity niejednokrotnie krzyżowano z bardzo agresywnymi Tosa Inu.

Duży japoński pies jest genialnym stróżem i jeszcze lepszym psem obronnym, ale absolutnie nie nadaje się jako zwierzątko domowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme