Piesku.pl

Rasy psów

Pies Duży gończy gaskoński – szczeniaki, cena, opis rasy

Duży gończy gaskoński jest psem w górnej granicy tabeli wzrostu średniego, liczy sobie bowiem około siedemdziesięciu centymetrów w kłębie. Pochodzenie rasy nie jest całkowicie poznane i zbadane. Obecnie największą liczebność dużego gończego gaskońskiego notują Stany Zjednoczone i Francja.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Pierwotnie duży gończy gaskoński używany był do polowań na zwierzynę różnej wielkości, z czasem przejął raczej tropienie mniejszych zwierząt. Charakterystyczne dla tej rasy jest dropiate umaszczenie z białą strzałką na czole.

Duży gończy gaskoński jest psem stosunkowo łatwym do ułożenia. Uczy się szybko i szybko wykonuje polecenia. Nie ma większych problemów z socjalizacja, choć niektóre osobniki pod tym względem stanowią niechlubne wyjątki. Duży gończy jest psem typowo pracującym, dlatego raczej nie kwalifikuje się jako pies domowy- trzeba mu nie tylko ruchu, ale także konkretnych zadań do wykonania, samo bieganie go nie zadowoli. Zresztą najwięcej uciechy sprawia psom tej rasy bieganie w bardzo trudnym terenie. Ewentualnie długa wycieczka za rowerem też jest im w smak, ale nigdy tak, jak bieganie po lasach i polach. Jest to pies, z którym poradzi sobie średnio doświadczony hodowca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme