Piesku.pl

Rasy psów

Pies Duży gończy anglo-francuski – opis rasy

Duży gończy anglo-francuski to jeden z najbardziej znanych psów gończych na świecie. Mimo to jego popularność nie bije rekordów, choć jest niekłopotliwy i bardzo skuteczny, a na dodatek świetnie nadaje się także na psa stróżującego.

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Duże gończy anglo-francuski występuje w trzech odmianach barwnych: tricolor, biało-czarny lub czarno-pomarańczowy. Sierść jest w każdym wariancie stosunkowo krótka, dwuwarstwowa i miękka w dotyku.

Szkolenie psa tej rasy nie zajmuje dużo czasu. Nie wymaga on tak starannej socjalizacji jak większość psów gończych, ponieważ i bez niej akceptuje i obcych ludzi i domowe zwierzęta. Jest bardzo przyjacielski, ale nie lubi nadmiaru pieszczot. Duży gończy anglo-francuski jest zdecydowanie psem pracującym i tak tez czuje się najlepiej. Jeśli będzie pełnił obowiązki psa stróżującego to należy zapewnić mu bardzo duży wybieg, a najlepiej wyprowadzać na dalekie spacery w różne miejsca, żeby nie znudziło się psy chodzenie bez przerwy tą samą drogą.

Niewiele osób decyduje się na trzymanie psów tej rasy w charakterze psów domowych. Są na to zdecydowanie zbyt aktywne, dlatego w ogóle w mieście nie czują się najlepiej, a co dopiero w ciasnym mieszkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme