Piesku.pl

Rasy psów

Pies Dunker – opis rasy, cena, charakter, hodowla

Dunkery są średniej wielkości psami gończymi. Jego charakterystyczną cechą jest doskonały węch i zdolność do pracy w dosłownie każdych warunkach. Jest to pies szczególnie odporny nawet na krańcowo niskie temperatury, specjalizujący się w polowaniu na króliki.

Zdjęcie znalezione na sabinemiddelhaufeshundundnatur.net

Zdjęcie znalezione na sabinemiddelhaufeshundundnatur.net

Umaszczenie zazwyczaj jest płowe, natomiast na grzbiecie widoczny jest charakterystyczny czaprak maści czarnej lub niebieskiej. Sierść jest bardzo gęsta, ale krótka i sztywna.

Charakter dunkera predestynuje go do polowania w trudnych warunkach. Rasa ta jest wyjątkowo odporna i wytrzymała. Dunkerów nie męczy żadnej długości polowanie, są zawsze gotowe do pracy w najtrudniejszym terenie. Kiedy polują, przestają zwracać uwagę na wszystko, z wyjątkiem celu i komend przewodnika. Uczą się niespecjalnie szybko, za to wiedza, jaką przyswoją jest trwała i bez problemu można ją wyegzekwować. Dunkery są bardzo inteligentne i przyjacielskie. Po polowaniu chętnie odpoczywają razem z przewodnikiem, ale w każdej chwili są w stanie przyjąć kolejne wyzwanie. Psy tej rasy nie mają problemów z zaakceptowaniem obecności dzieci lub innych zwierząt, sporadycznie tylko socjalizacja nie przynosi zamierzonego efektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme