Piesku.pl

Rasy psów

Pies Drever – opis rasy, charakter, cena

Drever to rasa powstała w ubiegłym stuleciu w Szwecji. Ten czterdziestocentymetrowy, wyraźnie prostokątny pies używany jest do polowania na drobniejszą zwierzynę, w czym jest zresztą całkiem dobry. Kiedy nie poluje, najczęściej pełni funkcję stróża i to zadanie także wykonuje perfekcyjnie.

Zdjęcie znalezione na doglib.com

Zdjęcie znalezione na doglib.com

Drevery mają krótką, przylegającą sierść, umaszczenie jest zawsze kombinacją bieli i czerni albo bieli z barwą złotą, przy czym białe znaczenia mogą występować na szyi, klatce piersiowej, końcówce ogona i kończynach.

Drevery są łatwe w utrzymaniu i proste w prowadzeniu. Uczą się szybko, nie są uciążliwe i pozbawione są wielu wad, jakie wynikają z hodowli wsobnej. Szybko przyzwyczajają się do ludzi, związują się jednak nie tylko z osobami, ale także z miejscem, więc ciężko znoszą przeprowadzki i większe remonty. Zarówno w czasie polowania, jak i odpoczynku ceni sobie bliskość właściciela. Drever wprawdzie nie jest psem jednego pana, ale faktem jest, że najwyższy priorytet mają zawsze polecenia wydane przez przewodnika, a dopiero po wykonaniu tych zadań drever przystąpi do realizacji innych poleceń. Są to psy ambitne, ale nie nerwowe. Nie zdarzają się u nich napady agresji, ale jest to rasa psów szczekliwych, co pomaga w odnalezieniu niskiego psa w gęstym podszycie lasu, ale przeszkadza w mieszkaniu w mieście.

2 komentarze

Add a Comment
  1. Czy są hodowle w polsce?

  2. Również poszukuję hodowli w polsce lub właścicieli tych psów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme