Piesku.pl

Rasy psów

Pies Dogue de Bordeaux – hodowla, szczeniaki

Dogue do Bordeaux, znany także jako mastif francuski jest psem przekraczającym w kłębie osiemdziesiąt centymetrów. Dawniej używany do polowań i w czasie walk psów, dziś pełni raczej rolę towarzysza rodziny, z rzadka używany jako pies stróżujący i zupełnie wyjątkowo w roli psa obronnego.

Zdjęcie znalezione na wamiz.fr

Zdjęcie znalezione na wamiz.fr

Dogue do Bordeaux jest psem o szacie miękkiej, krótkiej i przylegającej. Umaszczenie jest zawsze czerwone z rudą lub czarną kufą. Dopuszcza się niewielkie białe znaczenia na łapach i klatce piersiowej.

Psy tej rasy cechuje cierpliwość i opanowanie. Niemniej jednak dają się bez większych problemów szkolić zarówno do funkcji psa obronnego, jak też stróża. Bez konsekwentnego szkolenia może stać się agresywny albo szczekliwy, podczas gdy dobrze ułożone psy tej rasy szczekają naprawdę wyjątkowo rzadko, a zachowania agresywne u nich występują jedynie w obliczu skrajnego zagrożenia.

Dogue do Bordeaux cierpi na choroby typowe dla psów olbrzymich: dysplazję stawu biodrowego, skręt żołądka i kilka innych, ale także na choroby genetyczne spowodowane chowem wsobnym: wady serca i budowy oka oraz chroniczne zapalenie stawów. U psów tych stwierdza się także często różne odmiany alergii skórnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme