Piesku.pl

Rasy psów

Pies Dog niemiecki – cena, szczeniaki, charakter, hodowla

Dog niemiecki to postawny, proporcjonalny pies osiągający ponad osiemdziesiąt centymetrów. Samice są o dziesięć procent mniejsze od samców. Pierwotnie dogi były hodowane do polowania na grubą zwierzynę, szczególnie też cieszyły się powodzeniem wśród myśliwych polujących na dziki. Obecnie są raczej psami do towarzystwa, nawiasem mówiąc, świetnymi kompanami rowerzystów i biegaczy.

Zdjęcie znalezione na psyrasy.pl

Zdjęcie znalezione na psyrasy.pl

Sierść dogów niemieckich jest bardzo krótka, ściśle przylegająca i połyskliwa. Psy grupuje się w trzech odmianach barwnych, z których merle jest maścią niewystawową. Dwie pozostałe to żółte i pręgowane na żółtym tle oraz arlekin i czarny.

Dogi niemieckie wymagają konsekwentnej tresury. Bez niej zresztą trudno byłoby zapanować nad tak dużym i ciężkim psem. Konsekwentnie socjalizowane nie mają problemu z akceptacją dzieci ani zwierząt domowych. Są spokojne i opanowane, szczekają bardzo rzadko. Wobec obcych zachowują dystans, ale nie podchodzą do nich z agresją- osobniki przejawiające skłonność do zachowań agresywnych są wykluczane z dalszej hodowli.

W Polsce dog niemiecki jest stosunkowo popularną rasą, zdecydowanie najpopularniejszą wśród podobnych psów zbliżonej wielkości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme