Piesku.pl

Rasy psów

Pies Dog argentyński – cena, hodowla, charakter, rasa

Dogi argentyńskie to jedna z nielicznych ras wywodząca się z ameryki południowej. Są potomkami hiszpańskich mastifów, były wykorzystywane jako psy stróżujące i obronne oraz w walkach psów. Jednak te osiągające siedemdziesiąt centymetrów psy przede wszystkim mogą być doskonałymi myśliwymi i to jednymi z nielicznych z górnym wiatrem. Obecnie raczej już nie stróżują, za to znalazło się dla nich miejsce w służbach ratowniczych i policji.

Zdjęcie znalezione na Wikipedia.org

Sierść doga argentyńskiego jest krótka, ściśle przylegająca i gładka w dotyku. Umaszczenie jest całkowicie białe, ewentualnie z czarną plamą wokół jednego z oczu, o ile plama ta jest stosunkowo niewielka.

Dogi argentyńskie są psami, które bardzo szybko się uczą. Są silne i opanowane, nie dają się łatwo sprowokować, ale jeśli już do tego dojdzie to walka będzie bezpardonowa. U psów tej rasy bardzo silnie zaznaczony jest terytorializm, podczas gdy w stosunku do osobników innych gatunków są bardzo łagodne i cierpliwe. Jako myśliwy jest nieustępliwy i czujny, bezwzględnie posłuszny komendom przewodnika.

Przystosowuje się do życia w mieście, ale ilość ruchu, jakiej potrzebuje sprawia, że trzymanie doga argentyńskiego w mieszkaniu jest kiepskim pomysłem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme