Piesku.pl

Rasy psów

Pies Doberman – hodowla, rasa, szczeniaki, charakter

Doberman jest psem pochodzenia niemieckiego. Osiąga niewiele ponad siedemdziesiąt centymetrów wysokości w kłębie i był używany jako piec obronny i stróżujący. Nie ma pewnych danych, które pozwoliłyby powiedzieć, krew jakich ras płynie w jego żyłach, ponieważ nie zachowały się żadne notatki twórcy rasy.

Zdjęcie znalezione na androidpit.com

Zdjęcie znalezione na androidpit.com

Sierść dobermana jest jednowarstwowa, podszerstek jest niedopuszczalny. Typowe umaszczenie to czarny podpalany, ale poza nim występuje także odmiana czekoladowe. Pozostałe maści, jakkolwiek pojawiają się od czasu do czasu w miocie, nie są uznawane przez FCI.

Dobermany są pełnymi energii psami. Jednak ta energia, jeśli nie jest odpowiednio nadzorowana, może przekształcić się w nieukierunkowaną agresję, dlatego w przypadku dobermanów bardzo ważne jest przynajmniej podstawowe szkolenie. Dobrze ułożone dobermany są spokojne i zrównoważone, aczkolwiek dość łatwo jest je sprowokować, a wtedy stają się nieprzewidywalne. To jeden z powodów, dla którym zdecydowanie nie powinny być trzymane w domach z małymi dziećmi. Także w stosunku do innych zwierząt domowych brak im wyrozumiałości i cierpliwości. Doberman w rękach nieprawnego hodowcy może być niebezpieczny, ale prawidłowo szkolony jest wspaniałym towarzyszem całej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme