Piesku.pl

Rasy psów

Pies Dandie Dienmont terier – opis rasy

Dandie Dienmont terier jest niewielkim, dorastającym zaledwie dwudziestu kilku centymetrów w kłębie, krótkonożnym terierem. Podobnie jak większość terierów, z początku zajmował się tę pieniem gryzoni, ale był też używany podczas polowań na drobne zwierzęta. Obecnie, także podobnie do pozostałych terierów, jest głównie psem rodzinnym.

Zdjęcie znalezione na animalia-life.com

Zdjęcie znalezione na animalia-life.com

Sierść Dandie Dienmont teriera jest średniej długości, raczej twarda i bardzo delikatnie falista. Dopuszcza się dwie maści, pieprzu oraz musztardy.

Dandie Dienmont terier jest upartym psem myśliwskim. Wykonując swoje zadania zapomina o wszystkim i nie należy do rzadkości sytuacja, w której ignoruje komendy właściciela. Jest jednak ogólnie rzecz biorąc psem posłusznym, jedynie w chwilach wyjątkowego pobudzenia nie reagującym na polecenia. Uczy się chętnie i jest pojętny, a następnie potrafi bezbłędnie wykonywać wszystkie polecenia. Bywa zaczepny i hałaśliwy, ale to raczej efekt niedokładnej tresury, a nie wrodzona cecha charakteru. Nie przepada za dziećmi, ale ostatecznie potrafi żyć z nimi w najlepszej komitywie, czego nie da się powiedzieć o układach z drobnymi zwierzętami domowymi, za którymi potrafi gonić bez ustanku. Przystosowuje się do życia w mieście, ale i tak od czasu do czasu musi mieć okazję do wybiegania się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme