Piesku.pl

Rasy psów

Pies Dalmatyńczyk – szczeniaki, opis rasy, hodowla

Dalmatyńczyki to rasa sześćdziesięciocentymetrowych psów chorwackiego pochodzenia. W swojej historii były używane jako psy gończe i obronne, obecnie są raczej psami domowymi i stróżującymi.

Zdjęcie znalezione na Wikipedia.org

Sierść jest zawsze zbita i twarda, silnie przylegająca do ciała. Umaszczenie jest bardzo charakterystyczne i nie trzeba go opisywać dokładnie. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że cętki na głowie i kończynach powinny być mniejsze od tych na pozostałej części ciała.

Dalmatyńczyki są bardzo towarzyskie, ale jednocześnie ostrożne. Po odpowiednio przeprowadzonej socjalizacji i szkoleniu mogą stać się idealnymi psami rodzinnymi. Lubią przebywać z dziećmi, nie przeszkadzają im także inne zwierzęta domowe. Mimo wszystko jednak dalmatyńczyki zachowały w sobie coś z psa gończego i wciąż są bardzo aktywnymi i żywiołowymi psami. Przystosowują się do miejskiego trybu życia, jeśli tylko mają zapewnioną możliwość zaspokojenia swojej naturalnie wysokiej potrzeby ruchu. Dalmatyńczykom w tym celu nie potrzeba dużej przestrzeni, choć lubią biegać, a w ciepłe dni okazuje się, że są całkiem niezłymi pływakami.

Obecnie popularność tej rasy nieco spadła, ale wciąż utrzymuje się na relatywnie wysokim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme