Piesku.pl

Rasy psów

Pies Czarny terrier rosyjski – cena, charakter, hodowla

Psy należące do rasy czarny terrier rosyjski zaklasyfikowane zostały do grupy psów w typie pinczera i sznaucera, molosów i szwajcarskich psów pasterskich. Rasa ta powstała w Rosji po drugiej wojnie światowej. Była odpowiedzią na potrzeby psa, który dobrze czułby się w zróżnicowanym klimacie Rosji. Czarny terrier rosyjski powstał na bazie sznaucera olbrzyma. Dodatkowe cechy wniosły takie rasy jak rottweiler oraz airedale terrier. 

Zdjęcie znalezione na blogspot.com

Zdjęcie znalezione na blogspot.com

Są to psy masywne, o wysokiej, masywnej sylwetce. Osiągają średni rozmiar od siedemdziesięciu do siedemdziesięciu ośmiu centymetrów. Ich masa waha się pomiędzy pięćdziesięcioma a sześćdziesięcioma kilogramami. Ich pokrywa włosowa jest bogato rozwinięta. Włos jest długi, jedwabisty, przyjemny w dotyku, lekko falowany. Wymagana jest specjalna pielęgnacja sierści czarnego terriera rosyjskiego. Obowiązkowym jest strzyżenie i szczotkowanie zwierzęcia. W innym wypadku włosy łatwo kołtunią się i przybierają nieatrakcyjny wygląd.

Czarny terrier rosyjski jest psem odważnym i pewnym siebie. Nie straszne mu są nowe wyzwania. Zdecydowanie nieufny wobec obcych, szybko broni swojego właściciela. Są zrównoważone i łatwe w tresurze. Niezbędnym dla tej rasy jest kontakt z człowiekiem. W innym przypadku pies staje się osowiały i lękliwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme