Piesku.pl

Rasy psów

Pies Curly coated retriever – hodowla, opis rasy

Psy należące do rasy curly coated retriever zaliczane są do grupy psów aportujących, płochaczy I psów wodnych. Rasa ta pochodzi z Wielkiej Brytanii, gdzie zarejestrowana została w drugiej połowie dziewiętnastego wieku. Jest to, zaraz obok flat coated retrievera, jedna z najbardziej pierwotnych odmian retrievera.

Zdjęcie znalezione na animalia-life.com

Zdjęcie znalezione na animalia-life.com

Curly coated retriever to największy spośród retrieverów. Osiąga wzrost do siedemdziesięciu centymetrów w kłębie. Natomiast jego masa waha się pomiędzy czterdzieści a czterdzieści sześć kilogramów. Okrywa włosowa składa się z krótkiego włosa, który układa się w gęste loki. Jedynie przednia część głowy nie jest pokryta tego rodzaju włosem. Tam sierść układa się gładko i przylega do skóry. Występuje w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i wątrobianym. Niedopuszczalnymi są białe znaczenia. Oczy powinny być jak najciemniejsze, a nos koloru szaty.

Są to psy bardzo żywe. Otwarte wobec ludzi, których znają. Nieufne w stosunku do obcych. Ich znaczną wadą jest skłonność do nieposłuszeństwa, która często odbija się na nerwach właściciela. Są ciężkie w tresurze, jednak oddane swojemu panu. Nadaje się do obrony, ma skłonności do wyrażania agresji w stosunku do obcych i innych zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme