Piesku.pl

Rasy psów

Pies Coton de Tuléar – opis rasy, szczeniaki

Psy należące do rasy Coton de Tuléar zaklasyfikowano do grupy psów do towarzystwa. Krajem pochodzenia tej rasy jest Madagaskar, natomiast patronuje jej Francja. Jako odrębna rasa zostały uznane w drugiej połowie dwudziestego wieku. Natomiast ich nazwa pochodzi od nazwy miejscowości na południu Madagaskaru. Według lokalnych podań dotarły tam dwa psy, które ocalały po katastrofie francuskiego statku. 

Zdjęcie znalezione na Flickr.com

Coton de Tuléar to psy niewielkich rozmiarów. Ich sylwetka jest raczej krępa. Dorastają do trzydziestu dwóch centymetrów w kłębie. Ich masa waha się pomiędzy czterema a sześcioma kilogramami. Szata długa, włos osiąga około ośmiu centymetrów długości. Wymaga strzyżenia i specjalnej, starannej pielęgnacji. Włos gęsty, puszysty, miły w dotyku. Bywa falisty. Od wyglądu sierści pochodzi człon nazwy rasy „coton”, co oznacza bawełnę. Tułów Coton de Tuléar jest dłuższy niż wyższy. Głowa lekko kwadratowa. Nos czarny bądź brązowy, kufa prosta.

Umaszczenie tej rasy jest białe. U szczeniąt dopuszczalne są jasno żółte lub jasnoszare znaczenia. Jednak wraz z wiekiem jaśnieją, aż w końcu zanikają. Oczy psa są okrągłe, ciemne i żywe. Oddają charakter zwierzęcia, które wykazuje się niezwykłą energicznością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme