Piesku.pl

Rasy psów

Pies Cocker spaniel – opis rasy, hodowla, szczeniaki

Psy rasy cocker spaniel zaklasyfikowane zostały do grupy psów aportujących, płochaczy i psów wodnych. Rasa ta pochodzi z Wielkiej Brytanii, gdzie została wyhodowana, aby pomagać przy polowaniach. Miały one płoszyć zwierzynę. Cocker spaniel angielski został uznany za odrębną rasę dopiero w dziewiętnastym wieku. Natomiast w połowie dwudziestego wieku cockery rozdzielono na dwie odrębne rasy: cocker spaniel angielski i cocker spaniel amerykański. 

Zdjęcie znalezione na animalia-life.com

Zdjęcie znalezione na animalia-life.com

Cocker spaniele to psy o proporcjonalnej i wyważonej sylwetce. Raczej średniej wielkości. Dorastają od trzydziestu dziewięciu do czterdziestu jeden centymetrów w kłębie. Ich masa waha się pomiędzy trzynastoma a piętnastoma kilogramami. Szata cocker spaniela jest gładka i jedwabista. Przylega do ciała. Na głowie włos jest krótki, natomiast w wybranych partiach ciała osiąga znaczne długości. Tak, więc łapy i uszy cocker spaniela są pokryte dosyć długą, miękką sierścią.

Pies tej rasy ma wesołe i żywe usposobienie. Jest idealnym towarzyszem dla osób, które cenią sobie aktywny tryb życia. Uwielbia wszelkiego rodzaju zabawy, jest przy tym śmiały i ciekawski. Dostarcza wiele rozrywki swojemu właścicielowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme