Piesku.pl

Rasy psów

Pies Cocker spaniel amerykański – hodowla, charakter

Psy należące do rasy cocker spaniel amerykański zaklasyfikowane zostały do grupy psów aportujących, płochaczy i psów wodnych. Krajem ich pochodzenia są Stany Zjednoczone. Wyodrębnione zostały pod koniec dziewiętnastego wieku z cocker spanieli angielskich, a w połowie dwudziestego wieku uznano je za odrębną od nich rasę.

Zdjęcie znalezione na Pixabay.com

Cocker spaniel amerykański jest psem niewielkim, o dość smukłej sylwetce. Osiąga rozmiary od trzydziestu siedmiu do czterdziestu centymetrów. Jego masa natomiast waha się pomiędzy ośmioma a trzynastoma kilogramami. Pokrywa włosowa jest długa i gładka. Dłuższa niż u angielskiego cocker spaniela. Dopuszczalne jest jej lekkie falowanie. Wymaga specjalistycznego strzyżenia oraz pielęgnacji. Takie zabiegi jak wyczesywanie sierści są koniecznością w przypadku tej rasy. W innym przypadku sierść stanie się matowa i nieatrakcyjna. Umaszczenie może być bardzo zróżnicowane.

Cocker spaniele amerykańskie są psami żywotnymi i energicznymi. Mają przyjacielskie i łagodne usposobienie. Są bardzo tolerancyjne względem dzieci. Uwielbiają przebywać w towarzystwie człowieka. Bez niego są przygaszone. Obecnie użytkowane, jako psy do towarzystwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme