Piesku.pl

Rasy psów

Pies Clumber spaniel – hodowla, szczeniaki, rasa

Psy należące do rasy clumber spaniel zaklasyfikowano do grupy płochaczy i psów wodnych. Krajem pochodzenia jest rasy jest Wielka Brytania. To tam po raz pierwszy wyhodowano clumber spaniela.

Zdjęcie znalezione na dogworld.co.uk

Zdjęcie znalezione na dogworld.co.uk

Pies ten jest zwierzęciem o masywnej sylwetce. Jego wysokość waha się od czterdziestu ośmiu do pięćdziesięciu centymetrów w kłębie. Natomiast waga wynosi średnio od trzydziestu do trzydziestu siedmiu kilogramów. Mogą, zatem wydawać się trochę ociężałe. Wrażenie to potęguje długa sierść. Włos jest delikatny i jedwabisty, przyjemny w dotyku. Niestety okrywa włosowa clumber spaniela wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Obowiązkowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest częste (przynajmniej dwa razy w tygodniu) szczotkowanie pupila. W innym wypadku sierść stanie się matowa i nieprzyjemna w dotyku.

Clumber spaniele to psy wytrzymałe. Ich inteligencja i pojętność czynią je doskonałymi uczniami. Są dość łatwe w treningu. Powściągliwe w kontakcie z człowiekiem, jednak całkowicie posłuszne i oddane. Tolerują towarzystwo dzieci, jednak nie mają z nimi tak dobrego kontaktu jak teriery, które nie mogłyby żyć bez licznych zabaw. Średni okres życia clumber spaniela wynosi około dwunastu lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme