Piesku.pl

Rasy psów

Pies Chow chow – rasa, hodowla, szczeniaki

Psy należące do rasy chow chow zaklasyfikowane zostały do grupy psów pierwotnych. Jest to rasa pochodząca z Mongolii. Liczy sobie, co najmniej dwa tysiące lat. Jednak opisana, jako odrębna rasa została dopiero na początku dziewiętnastego wieku. Dzięki swojej zawziętości, grubej sierści i skórze osiągającej trzy do czterech centymetrów, psy te były używane do polowania na wilki. Ze względu na ich odporność wykorzystywane były również do transportu w górach Tybetu.

Zdjęcie znalezione na pets4homes.co.uk

Zdjęcie znalezione na pets4homes.co.uk

Chow chow to pies średniego wzrostu. Dorasta od czterdziestu ośmiu do pięćdziesięciu sześciu centymetrów. Jego sylwetka jest dumna, klatka piersiowa wysunięta lekko do przodu. Ogon osadzony wysoko, noszony ponad linią grzbietu. Porusza się lekko i z gracją. Pokrywa włosowa jest długa i puszysta, składa się z dwóch warstw. Skutecznie chroni przez zimnem. Umaszczenie zawsze jest jednolite. Może występować w wariantach: rudym, białym, niebieskim, kremowym lub czarnym. Charakterystyczną cechą psów rasy chow chow jest czarno-niebieski język, podniebienie oraz dziąsła.

Psy tej rasy mają bardzo dobry kontakt z ludźmi. Są towarzyskie i lubią zwracać na siebie uwagę. Z natury spokojne, lubią długie spacery. Potrzebują dużo ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme