Piesku.pl

Rasy psów

Pies Chin japoński – charakter, opis rasy

Psy należące do rasy Chin japoński zaklasyfikowane są do grupy psów do towarzystwa. Krajem pochodzenia tej rasy jest Japonia. Jest to stosunkowo stara rasa, ponieważ pierwsze wspominki o niej przypadają na pierwszy wiek naszej ery. Przez wiele kolejnych wieków towarzyszył on człowiekowi w różnych rolach. W drugiej połowie dziewiętnastego wieku stał się on symbolem arystokracji i towarzyszem bogatych dam.

Zdjęcie znalezione na Fluffyfantasy.pl

Jest to pies niewielkiej postury. Sylwetki krępej. Jego wielkość dochodzi do trzydziestu pięciu centymetrów. Masa waha się pomiędzy trzema a czterema kilogramami. Szata jest gładka i jedwabista. Długa i prosta nadaje psu charakteru. Wyłączając głowę, praktycznie całe ciało pokryte jest długim włosem. Ogon, łapy, szyja i uszy ozdobione długimi piórami. Umaszczenie dopuszczalne w dwóch wariantach: białe z czarnymi łatami lub białe z czerwonymi łatami. Pożądanym jest zjawisko symetrii łat na oczach, uszach i innych częściach ciała.

Chin japoński jest psem żywiołowym, o wesołym usposobieniu. Jest doskonałym domownikiem, przyjacielski, uwielbia pieszczoty. Łatwo przystosowuje się do nowych warunków i do późnego wieku uwielbia zabawy. Jest łatwy w prowadzeniu i tolerancyjny dla innych zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme