Piesku.pl

Rasy psów

Pies Chihuahua – hodowla, rasa, szczeniaki

Psy należące do rasy Chihuahua zaklasyfikowane są do grupy psów do towarzystwa. Najprawdopodobniej wywodzą się one z nieco większych psów, które zamieszkiwały dwory królewskie władców azteckich – nazywanych Techichi. Jest to najstarsza rasa psa w Ameryce Północnej. Jej nazwa wywodzi się od nazwy stanu i miejscowości w Meksyku.

Zdjęcie znalezione na bowwowtimes.com

Zdjęcie znalezione na bowwowtimes.com

Chihuahua to mały pies o krępej i silnej sylwetce wpisanej w kwadrat. Osiąga wielkość około dwudziestu pięciu centymetrów. Jego masa waha się od pół do trzech kilogramów. Głowa zwierzęcia posiada charakterystyczny, jabłkowaty kształt. Kolejną charakterystyczną cechą tej rasy jest niezarastające się ciemiączko. Przez to głowa psa jest bardzo delikatna i mocno narażona na urazy mechaniczne. Posiada stosunkowo duże uszy. Ogon noszony jest sztywno i prosto. Dosyć szeroko osadzone oczy.

Występują różne warianty kolorystyczne tej rasy psów. Najczęściej występuje płowe, czekoladowe, czarne, czarne podpalane, srebrzysto płowe, srebrzystoszare, piaskowe, białe, biało-brązowe i płowe prążkowane. Pies występuje w dwóch odmianach: krótkowłosej i długowłosej. Ta druga wymaga odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Specjalistyczne strzyżenie, czy szczotkowanie pupila, co najmniej dwa razy w tygodniu to czynności niezbędne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme