Piesku.pl

Rasy psów

Pies Chien d’Artois – charakter, rasa, szczeniaki

Psy należące do rasy chien d’Artois zaklasyfikowane zostały do grupy psów gończych. Rasa ta swoje początki miała w szesnastym wieku we Francji. Jest to jedna z rdzennych, francuskich ras psów myśliwskich. Najprawdopodobniej powstała ze skrzyżowania wyżłów z psami gończymi.

Zdjęcie znalezione na chiens-online.com

Jest to średniej wielkości pies. Jego wzrost waha się od pięćdziesięciu dwóch do pięćdziesięciu ośmiu centymetrów. Osiąga masę od osiemnastu do dwudziestu czterech kilogramów. Ma krótką, gładką, przylegającą do skóry sierść. Łatwa w pielęgnacji, nie wymaga strzyżenia, ani innych zabiegów pielęgnacyjnych. Umaszczenie trójbarwne – brązowy, czarny i biały. Sylwetka, chociaż nieduża, postawna i dobrze umięśniona. Szyja stosunkowo długa, również mocno umięśniona. Ogon zagina się na kształt sierpa. Czaszka szeroka, pysk kwadratowy. Uszy obfite, opadające wzdłuż policzków, osadzone na wysokości linii oczu.

Chien d’Artois to pies żywy i przyjazny. Nie ma problemu w kontaktach z człowiekiem. Często wykorzystywany jest w polowaniach ma drobną zwierzynę. Sprawdza się w tej roli znakomicie. Wykazuje dużą tolerancję w stosunku do dzieci. Jest raczej spokojny i cierpliwy w stosunku do pociech właściciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme