Piesku.pl

Rasy psów

Pies Chesapeake Bay Retriever – hodowla, opis rasy

Psy rasy Chesapeake Bay Retriever zaliczane są do grupy psów aportujących. Rasa ta pochodzi z zatoki Chesapeake, znajdującej się na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Zdjęcie znalezione na nextranks.com

Zdjęcie znalezione na nextranks.com

Chesapeake Bay Retriever to pies dosyć wysoki i masywny. Jego wzrost waha się od pięćdziesięciu ośmiu do sześćdziesięciu sześciu centymetrów. Średnia masa wynosi około trzydziestu kilogramów. Okrywa włosowa jest szorstka, krótka, występuje gęsty, wełniany podszerstek. Doskonale chroni psa przed złymi warunkami atmosferycznymi. Umaszczenie występuje w dwóch wariantach: żółtobrązowym i ciemnobrązowym.

Psy tej rasy są bardzo inteligentne. Mają wesołe usposobienie, a energia je rozpiera. Dzięki tym cechom wydają się być bardzo radosnymi i pełnymi wigoru zwierzętami. Są przyjaźnie nastawione do ludzi, bardzo posłuszne. Uwielbiają pływać, środowisko wodne nie jest im straszne dzięki nieprzepuszczającej wody sierści. Są niezależne i uparte, dlatego ciężko jest je wyszkolić. Jednak pod odpowiednią opieką dają się ułożyć. W wykonywanie każdego polecenia wkłada pełno zapału, co rekompensuje wszystkie bolączki związane z jego indywidualnością. Do reszty oddany swojej rodzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme