Piesku.pl

Rasy psów

Pies Chart węgierski – szczeniaki, hodowla, cena

Psy rasy chart węgierski przydzielane są do grupy chartów krótkowłosych. Korzenie tej rasy sięgają najprawdopodobniej wędrówek Madziarów z gór Ural do Kotliny Panońskiej. Migracje te przypadają na dziewiąty wiek naszej ery. Ponieważ psy te są świetnymi myśliwymi, cieszyły się ogromną popularnością wśród węgierskiej szlachty, która miała ogromne upodobanie w polowaniach na sarny, jelenie, czy wilki.

Zdjęcie znalezione na Psy-pies.com

Charty węgierskie są psami o smukłej sylwetce, jednak mniejszymi od greyhoundów. Ich wzrost waha się między sześćdziesiąt pięć a siedemdziesiąt centymetrów. Osiągają masę od dwudziestu siedmiu do trzydziestu dwóch kilogramów. Sierść tych psów jest krótka, ale gęsta. Zimą tworzy podszerstek, który doskonale chroni je przed zimnem. Dopuszczalne jest różnorodne umaszczenie, niekoniecznie jednobarwne.

Są to psy o przyjaznym i wesołym usposobieniu. Jak na charta w dosyć dużym stopniu słucha swojego właściciela. Nie jest tak niezależny jak inne typy chartów. W domu jest spokojny, nie wykazuje nadaktywności. Tolerancyjny wobec dzieci. Nieufny wobec obcych, jednak nie przejawia wobec nich agresji. Nadaje się do trzymania w mieszkaniu, nie powinien sprawiać większych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme