Piesku.pl

Rasy psów

Pies Chart rosyjski – opis, charakter, szczeniaki

Psy należące do rasy chart rosyjski przynależą do grupy chartów długowłosych. Ich przodkami były najprawdopodobniej psy wędrujące z tatarami. Początek hodowli tych psów datuje się na około czternasty wiek. Używane były przez rosyjską arystokrację do polowań na wszelkiego rodzaju zwierzynę leśną.

Zdjęcie znalezione na psy24.pl

Zdjęcie znalezione na psy24.pl

Chart rosyjski jest psem o smukłej sylwetce, bardzo wysokim. Osiąga rozmiary od siedemdziesięciu do osiemdziesięciu pięciu centymetrów. Jego masa waha się od trzydziestu pięciu do czterdziestu ośmiu kilogramów. Okrywa włosowa składa się z miękkiego, falującego włosia. Dodaje ono miękkości kanciastej sylwetce zwierzęcia. Umaszczenie występuje w kilku wariantach. Sierść charta rosyjskiego może być biała, żółta, szara, czerwona, czarna z ciemną kufą. Wszystkie te kolory mogą podlegać prążkowaniu, mogą występować łaty. Niedopuszczalne jest występowanie barwy niebieskiej bądź czekoladowej.

Psy tej rasy są spokojne i zrównoważone. Wykazują ogromną cierpliwość w stosunku do dzieci. Oddane swojemu właścicielowi, jednakże bardzo nieufne w stosunku do obcych. Są czułe i posłuszne. Cechuje je duża inteligencja. Aktywne, potrzebują dużo ruchu. Raczej ciche, nie sprawiają kłopotu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme