Piesku.pl

Rasy psów

Pies Chart polski – szczenięta, hodowla, cena

Psy należące do rasy chart polski klasyfikowane są do grupy chartów krótkowłosych. Pierwsze wspominki o tej rasie znajdują się w źródłach z czternastego wieku. Używane wtedy były do polowań na dropie. Dlatego też był poważany przez polską szlachtę. Od momentu, gdy zabroniono polowań z chartami, psy te były sukcesywnie likwidowane, a posiadanie hodowli ściśle kontrolowane. Do dziś hodowle chartów polskich są pod ścisłą kontrolą.

Zdjęcie znalezione na ocdn.eu

Zdjęcie znalezione na ocdn.eu

Chart polski to pies o smukłej sylwetce. Bardzo wysoki – dorasta średnio od siedemdziesięciu do osiemdziesięciu centymetrów wzrostu. Jego masa waha się od dwudziestu pięciu do pięćdziesięciu kilogramów. Jest mocniejszy i mniej wymyślny niż inne gatunki chartów. Jest to pies odporny na złe warunki atmosferyczne. Proporcjonalna sylwetka pozwala mu osiągać zawrotne prędkości w pogoni za zdobyczą. Jest wytrzymały, a biegi na długie dystanse nie stanowią dla niego problemu.

Jest to pies wytrzymały i samodzielny. Zdecydowanie niezależny i dominujący nad innymi psami. Nie jest jednak agresywny, potrafi kontrolować swoje emocje. Wyjątkową cechą, odróżniającą charta polskiego od innych chartów, jest silny instynkt terytorialny. Często występuje on u chartów polskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme