Piesku.pl

Rasy psów

Pies Chart perski – hodowla, cena, szczeniaki

Psy należące do rasy chart perski są klasyfikowane, jako charty długowłose. Rasa ta pochodzi z Afryki, gdzie jej zasięg obejmował obszar od Etiopii aż po Indie i Afganistan. Używane były do polowań na gazele, antylopy i zające. Do Europy trafiły w pierwszej połowie dziewiętnastego wieku, jednak nie zdobyły wtedy zbyt wielu zwolenników. Bardziej popularne stały się dopiero w drugiej połowie tegoż stulecia.

Zdjęcie znalezione na psy24.pl

Zdjęcie znalezione na psy24.pl

Chart perski jest psem wysokim o smukłej sylwetce. Osiąga rozmiary zawierające się w przedziale od pięćdziesięciu ośmiu do siedemdziesięciu jeden centymetrów. Ich masa waha się pomiędzy dwudziestoma dwoma a dwudziestoma pięcioma kilogramami. Charakteryzują się długą, jedwabistą sierścią, delikatną w dotyku. Na uszach, łapach i ogonie występują dłuższe włosy, charakterystyczne dla tej rasy. Występuje kilka wariantów umaszczenia: białe, rude, złote, trójkolorowe, kremowe, piaskowe, szaroczarne oraz czarne z brązowym.

Psy rasy chart perski mają skłonności do choroby nazywanej dysplazją stawów biodrowych. Są bardzo czułe na zmianę temperatury, nie tolerują zimna. Sierść jest niezbyt długa, zatem nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Systematyczne szczotkowanie miejsc, w których sierść jest dłuższa, skutecznie zapobiega jej filcowaniu się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme