Piesku.pl

Rasy psów

Pies Chart hiszpański – opis rasy, charakter

Psy należące do rasy chart hiszpański klasyfikowane są do grupy chartów krótkowłosych. Rasa ta, najprawdopodobniej, wywodzi się z Hiszpanii, gdzie używana była przy polowaniach. Charty są jedynymi psami kierującymi się podczas polowania wzrokiem, a nie słuchem. Czyni je to tak bardzo skutecznymi myśliwymi.

Zdjęcie znalezione na Psy-pies.com

Chart hiszpański jest psem wysokim. Dorasta od sześćdziesięciu dwóch do siedemdziesięciu centymetrów. Jego masa waha się od dwudziestu siedmiu do trzydziestu kilogramów. Głowa zwierzęcia jest wąska i długa, a uszy przypominają płatki róży. Szyja jest długa, muskularne i charakterystycznie wygięta. Przednie łapy są długie i proste, natomiast tylnie dobrze kątowane. Czyni go to sprawnym biegaczem. Ogon jest długi i cienki, noszony poniżej linii grzbietu – często między nogami.

Ze względu na rodzaj sierści wyróżnia się dwa rodzaje charta hiszpańskiego: krótkowłosy i szorstkowłosy. Występuje w kilku wariantach umaszczenia: czarnym, brązowym, rudym, białym, piaskowym bądź pręgowanym. Dopuszczalne są połączenia kolorów oraz białe znaczenia.

Psy bardzo inteligentne i uczuciowe. Wykazują dużą tolerancję w stosunku do dzieci. Agresywne dla obcych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme