Piesku.pl

Rasy psów

Pies Chart arabski – hodowla, szczeniaki, cena

Psy należące do rasy chart arabski klasyfikowane są do grupy chartów krótkowłosych. Dokładne pochodzenie tej rasy nie jest znane, jednak przypuszcza się, że chart arabski wywodzi się od psów starożytnego Egiptu. Rzeźby tych psów można znaleźć między innymi w grobowcu Tutenchamona. Tak, więc ich historia się do koło ośmiu tysięcy lat przed naszą erą. Wtedy to Egipcjanie używali chartów do polowań.

Zdjęcie znalezione na pinger.pl

Zdjęcie znalezione na pinger.pl

Chart arabski to pies o bardzo smukłej sylwetce. Jest to pies dosyć wysoki, jego wzrost waha się od sześćdziesięciu jeden do sześćdziesięciu ośmiu centymetrów. Masa wynosi około dwudziestu czterech kilogramów. Jego postawa jest bardzo elegancka i wyniosła. Uszy osadzone wysoko, kształtu trójkątnego, opadają bezwiednie przylegając do czaszki. Szyja smukła i długa, tak samo ogon. Klatka piersiowa jest niezbyt szeroka, wydłużona. Dodaje mu to proporcji, w przeciwieństwie do charta afrykańskiego. Kończyny szczupłe, wysmukłe, lekko owalne.

Jest to rasa bardzo towarzyska. Jednak respektują władzę tylko jednej osoby, której są poddane. Lubią towarzystwo swojego właściciela, jednak nie narzucają się. Cechuje je nadzwyczajna mimika pyska. Chart arabski potrafi się uśmiechać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme