Piesku.pl

Rasy psów

Pies Chart afrykański – opis rasy, hodowla, charakter

Psy rasy chart afrykański klasyfikowane są do grupy chartów krótkowłosych. Ich pochodzenie jest do końca jasne. Wiadomym jest, że były wiernymi towarzyszami ludów zamieszkujących Saharę, między innymi Tuaregów. Ludzie ci bardzo cenili sobie charty afrykańskie, często stawały się one przedmiotem podarunków. Bywały również dodawane do posagu.

Zdjęcie znalezione na Psy-pies.com

Chart afrykański to pies o smukłej sylwetce, wysoki. Osiąga średni wzrost od sześćdziesięciu czterech do siedemdziesięciu czterech centymetrów. Jego waga waha się pomiędzy dwudziestoma a dwudziestoma pięcioma kilogramami. Psyk charta afrykańskiego jest mocno wydłużony. Kości mocno uwydatnione. Jego głowa ma kształt gruszki. Uszy są wysoko osadzone i zwisają swobodnie. Nogi są niezwykle długie i mocne. Umaszczenie psa powinno zawierać się pomiędzy barwą płowo-żółtą a brązowo-czerwoną. Nieodzowne są również białe zaznaczenia na łapach i końcówce ogona.

Chart afrykański jest psem mocno niezależnym. Uznaje hierarchię w rodzinie. Wybiera jednego właściciela, wobec którego jest poddany i posłuszny. Idealnie sprawdza się podczas polowań. Osiąga prędkość do sześćdziesięciu czterech kilometrów na godzinę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme